Technológie

SEC / Technológie
Výrobný závod SEC Nitra
Vývoj a konštrukcia
Vývoj a konštrukcia na CATIA v.5
Lighting Simulations OPTIS
Thermal Analysis
Structural Analysis FEM
Výroba elektroniky
SMT montáž dosiek plošných spojov
Pájanie dosiek plošných spojov
Lakovanie dosiek plošných spojov
Povrchová úprava
Lakovanie práškovými farbami
Povrchová úprava
Lakovanie práškovými farbami
Logistika
ERP systém ORACLE + Logistika
CNC obrábanie AL / PC dielov
CNC obrábanie AL a PC dielov
CNC obrábacie centrum
CNC Navarovanie skrutiek
CNC obrábanie doskových PC platní
CNC výroba plechových dielov
CNC výroba plechových dielov
CNC ohýbanie plechových dielov
Laser a potlač pre plexi diely
UV tlačiareň na výrobu piktogramov
Laser na plexi
Finálna montáž
Finálna montáž
Finálna montáž
Finálna montáž
Finálna montáž
Finálna montáž

Vývoj a konštrukcia

Vývoj a konštrukcia na CATIA v.5

Potreba zrýchlenia odozvy medzi požiadavkami trhu a realizácie finálnych produktov viedla firmu SEC k budovaniu modernej technologickej základne  v oblasti vývoja, technickej prípravy výroby i samotného výrobného procesu. Pre vývoj a konštrukciu mechanických častí výrobkov   SEC používa progresívnu technológiu 3D objemového modelovania s následnou vizualizáciou v softvérovom prostredí CATIA-CADAM. Táto technológia nám umožňuje hneď  na prvom stupni vývoja výrobku predložiť tvarové a konštrukčné riešenie verne zobrazujúce predpokladané riešenie potenciálnemu odberateľovi. Nemalou prednosťou je možnosť simulovať budúcu aplikáciu vo virtuálnom prostredí so stanovením optimálnych svetelno-technických vlastností.

Lighting Simulations OPTIS

Firma SEC patrí medzi popredných výrobcov svetelnej techniky, ktorí disponujú moderným  softvérom a fotometrickým laboratóriom. Softvér OPTIS je svetový leader v simulácii svetelno-technických parametrov svietidiel v prostredí integrovanom pod CAD systémom CATIA. Vďaka tomu v reálnom čase už počas vývoja vieme simulovať a optimalizovať svetelný systém využívajúc fyzikálne parametre. OPTIS ponúka možnosť vizualizovať svietidlo rozsvietené/zhasnuté  a vďaka simulácii ľudského videnia dokáže zobraziť reálne videné farby, tvary a povrchy. Následne môžu byť tieto výsledky overené v našom svetelno-technickom laboratórii na reálnej vzorke svietidla.

Thermal Analysis

During the enginnering and design process of a new product SEC pays high attention on the reliability and life time parameters of an electronics including the LED modules.

In order to manufacture high quality electronics we regulary use powerful software tool for thermal analysis which allows us to identify and avoid all risks due to the thermal load of any electronic compoment.

It enables broadbased mechanical design engineers to perform fluid-flow and heat transfer simulations directly from their 3D CAD models:

 • Reduce prototyping costs drastically by replacing physical tests with virtual tests;
 • Increase product quality while reducing production costs by helping your team reduce  errors and create better products; and
 • • Shorten the development cycle by enabling your team to conduct “what-if” tests quickly.

Electronics Module

The Electronics Cooling Module contains several features that make thermal management simulations of electronic systems more accurate. Besides extended databases of fan curves and packaging material or 2-Resistor components, it also contains specialized features and physics such as a PCB model and joule heating due to current flow.

The Electronics Cooling Module is ideal for more detailed simulations of electronics systems.

LED Module

In order to obtain accurate results in lighting applications, special physics need to be considered. The LED Module is not only suitable for LED lighting applications but also for any other lighting applications. It contains the necessary radiation models such as Discrete Ordinate and Monte Carlo and provides capabilities to absorb radiation in transparent materials and considers refraction such as in lenses.

The LED Module is the ideal module for the lighting industry and especially for LEDs, it includes a new unique LED model that provides the junction temperature and hot lumen.

Structural Analysis FEM

Besides the thermal analysis SEC pays high attention on the structural analysis, especially for both luggage racks and ceiling parts. SIMULIA provides us the complete design-integrated simulation capabilities within the CATIA V5 design  environment. Our  designers use the familiar CATIA user interface to perform analysis directly on their master reference model in CATIA. The combined CATIA Analysis and the SIMULIA Extended Analysis product suites offer us the possibility to accurately size our designs and quickly evaluate the real world performance during the design phase.

Generative Part Structural Analysis

Generative Part Structural Analysis allows us to understand how our designs

behave and to accurately calculate the displacements and stresses within the part under a variety of loading conditions. It also allows the vibration characteristics of parts to be assessed by calculating the natural frequencies and the associated mode shapes. Analyses can be performed on volume parts, surface parts and wireframe geometries.

Highlights:

 • Allows our designers to more accurately size parts and understand the mechanical   behaviour of their designs
 • Provides rapid and accurate assessment of stress, displacement, and vibration characteristics
 • Analysis is performed within the CAD environment so the analysis model is fully associative with the CAD geometry and specification
 • Tightly integrated with knowledge-based engineering
 • Seamless analysis data management within PLM

Výroba elektroniky

SMT montáž dosiek plošných spojov

Firma SEC výrába všetky elektronické podzostavy svietidiel vrátane LED modulov na špičkovej SMT technológiach, ktorých srdcom sú SAMSUNG osadzovacie stroje. Použitie špičkovej technológie povrchovej montáže dosiek plošných spojov (SMT) zabezpečuje vysokú kvalitu a opakovateľnosť výrobného procesu, minimalizuje chyby ľudského faktora a umožňuje výrobu i vysoko náročných technických riešení. SMT automaty Samsung SM320 a SM421 ponúkajú:

 • vysokú produktivitu (16 000 CPH + 21 000 CPH),
 • vysokú flexibilitu (komponenty od 0201 do 55×55 mm, resp. konektory až do dĺžky 72 mm)
 • vysokú osádzaciu presnosť až 30 microns pri 3 sigma pre QFP a IC komponenty s jemnou roztečou.

Pájanie dosiek plošných spojov

Dlhodobá prevádzková spoľahlivosť vyrábaných elektronických častí svietidiel SEC je zaručená použitím jednej z najmodernejších technológií spájkovania dutou cínovou vlnou v dusíkovej ochrannej atmosfére od firmy KIRSTEN.

Lakovanie dosiek plošných spojov

Lakovacie zariadenie Asymtek SL-940 E je absolútnou špičkou a jednotkou na trhu v oblasti selektívneho lakovania DPS. Zariadenie je vybavené patentovaným filmcoat aplikátorom pre plošné nanášanie laku s veľmi presnou definíciou okraja nástreku a precíznym jet aplikátorom pre jemné bodové nanášanie na miestach s vysokou selektivitou. Pre zvýšenie produktivity a okamžitú možnosť ďalšej manipulácie s lakovanými DPS je zariadenie doplnené o vytvrdzovaciu pec Asymtek TC-2400 V4, ktorá kombinuje infračervený ohrev s konvekčnou evakuáciou pár rozpúšťadiel.  Obe zariadenia sú vybavené monitorovaním prietoku vzduchu, čím zabraňujú vzniku výbušného prostredia a tak zabezpečujú bezpečnú prevádzku.

CNC obrábanie AL / PC dielov

CNC obrábanie AL a PC dielov

Vŕtanie, frézovanie a pílenie hliníkových profilov do dĺžky max.15m a do prierezu max.600x600mm pomocou 3 x CNC obrábaních centier v SEC.

Vďaka tomu je firma SEC schopná Vám poskytnúť riešenia svietidiel alebo samotných hliníkových profilov na mieru v najvyššej presnosti a kvalite.

CNC obrábacie centrum

Integrácia obrábacieho a frézovacieho centra nám dáva doteraz nedosiahnuteľnú flexibilitu vo vlastnej výrobe širokého sortimentu dielov pre svietidlá SEC.

Od jednoduchého vŕtnia až po komplexné viacosové simultálne obrábanie, všetky takéto operácie zvláda jeden stroj. Navyše ďalšia  frézovacia Y-osá hlava pre obrábanie uhlových plôch s B-osou výrazne zvyšuje možnosti technológie a rozsah našich aplikácií.

CNC Navarovanie skrutiek

SOYER KT-1550

predstavuje najvyššiu kvalitu v CNC bodovaní skrutiek, čo zaručuje perfektnú dlhodobú kvalitu spojov.

CNC obrábanie doskových PC platní

3000 Series Router je určený pre CNC rézovanie veľkoformátových PC polykarbonátových dosiek na svetelno-činné kryty svietidiel SEC. Vďaka jeho designu je možné frézovať matariál až do hrúbky 152mm.

 • rýchlosť posuvu až 45,7m/min
 • rýchlosť obrábania až 25,4m/min
 • 32000 ot/min, vysokovýkonné priemyselné vretená
 • riadiaci systém s rozšírenými priemyselne orientov.parametrami.

Všetky vyššie uvedené parametre zaraďujú MultiCam 3000 Series Router na prvé miesto v jeho triede.

CNC výroba plechových dielov

CNC výroba plechových dielov

Vysoká flexibilnosť výroby kovových dielov a tým i finálnych výrobkov je zaručená použitím jednej z najmodernejších CNC  technológií na spracovanie plechu od firmy TRUMPF.

Firma SEC využíva celú flotilu CNC vysekávacích strojov dosahujúcich vysokú presnosť, rýchlosť a flexibility výroby. Max rozmer pracovnej plochy je 2500x1250mm, materiál do hrúbky max 8mm a max raziaca sila do 220kN. Max rýchlosť razenia je až 1400/min (E=1mm).

To všetko dáva predpoklad pre výrobu dielov, ale aj kompletných svietidiel aj podľa individuálnych požiadaviek našich zákazníkov.

CNC ohýbanie plechových dielov

Kvalita, flexibilita a produktivita sú požiadavky, s ktorými musíme denne počítať pri výrobe našich  štandardných výrobkov, ale aj tých individuálnych od zákazníkov.

Vďaka flotile CNC ohýbacích strojov TRUMF vieme tieto požiadavky splniť včas a vysokej kvalita.

Max ohýbacia dĺžke je 2500mm s max silou 800kN.  To všetko dáva predpoklad pre výrobu dielov, ale aj kompletných svietidiel aj podľa individuálnych požiadaviek našich zákazníkov.

Povrchová úprava

Lakovanie práškovými farbami

PRÁŠKOVÉ LAKOVACIE LINKY

Dokonalá predúprava kovových dielov automatickej odmasťovacej linke v súčinnosti s modernou technológiou riadeného elektrostatického nanášania PE farby dáva záruku vysokej kvality a variability farebných odtieňov povrchovej úpravy dielov svietidiel.

HPQ Certifikované (od DB)

Laser a potlač pre plexi diely

UV tlačiareň na výrobu piktogramov

Firma SEC je vďaka tejto jedinečnej tlačiarni samostatná vo vlastnej výrobe piktogramov pre informačné, núdzové alebo reklamné svietidlá. Tlačiareň je schopná potlačiť všetky pevné (plexi, plech, drevo, sklo do max. hrúbky 50mm) a samolepiace materialy pri maximálnom rozmere 3x2m vo fotografickej kvalite 1200dpi.

Tlačiareň má 10 tlačových hláv (CMYK+biela). Prednosťou technológie je, že farba je okamžite po nanesení na materiál vytvrdzovaná UV svetlom. Po natlačení celého formátu je tento následne rozrezaný laserom na technológii SEI  na jednotlivé kusy, ktoré sú samotným difúzorom svietidla vrátane grafického piktogramu na jeho povrchu.

Laser na plexi

LASER MERCURY 609

používaný firmou SEC na rezanie PMMA dosiek na rovinné  kryty svietidiel s presnosťou 0,05mm a rýchlosťou až do 2000m/s. Maximálna veľkosť PMMA dosky je 2x3m. S výkonom 350W si hravo poradí aj s materiálom hrúbky 10mm, ktorá je dostatočná pre všetky aplikácie SEC.

Systém je vybavený automatickým nakladaním a vykladaním a CCD kamerou.

V spolupráci so zariadením OCE Arizona (na ďalšej strane) sa tieto dve technológie podieľaju na 100% samostatnosti.

SEC vo výrobe rovinných plastových krytov svietidiel vrátane závesných tabuliek a piktogramov pre núdzové, informačné a reklamné svietidlá.

Finálna montáž

Finálna montáž

Finálna montáž je záverečná operácia výrobného procesu pred odoslaním produktu ku zákazníkovi.

Plocha hál finálnej montáže svietidiel je 4000m2.

Logistika

ERP systém ORACLE + Logistika

Firma SEC je vďaka komplexnému ERP systému dosiahnuť, že objednané produkty vám vyrobíme a dodáme načas, v správnom množstve a kvalite.

 • Master Production Schedule (MPS)
 • Item Master Data (Technical Data)
 • Bill of Materials (BOM)
 • Production Resorces Data (Manufacturing Technical Data)
 • Inventories and Orders (Inventory Control)
 • Purchasing Management
 • Material Requirement Planning (SFC)
 • Capacity Requirement Planning (CRP)
 • Standard Costing (Cost Control)
 • Cost Reporting / Management (Cost Control)

Dokonale vybudovaný informačný a logistický systém je zárukou, že každý jeden komponent je včas na správnom meste a každý  jeden finálny výrobok je včas a v najvyššej kvalite  doručený zákazníkovi.

Na konci výrobného procesu sa sami uisťujeme 100% testom každého svietidla o vysokej kvalite finálneho produktu skôr ako odchádza k Vám.

Každé núdzové svietidlo je testované 48 hodín, počas ktorých sú  zmerané parametre v súlade s technickými podmienkami výrobku.

Späť na mapu
Detail technológií